header
Wiadomości
Komunikat Wójta Gminy Miłkowice Drukuj Email
czwartek, 08 października 2020 20:18

Komunikat Wójta Gminy Miłkowice

  Z uwagi na fakt, iż na terenie naszej gminy

wystąpiły przypadki zachorowania na koronawirusa COVID -19

w trosce o zdrowie wszystkich mieszkańców

wprowadzam następujące środki ostrożności:

  1. Zachęcam Państwa do bezpośredniego kontaktu z Urzędem
    tylko w sprawach nagłych.
  2. W holu Urzędu umieszczona została drewniana urna, do której można wrzucać pisma, wnioski, podania.
  3. Preferowany jest kontakt telefoniczny oraz drogą elektroniczną:

tel. 76 8871 212

fax 76 8871 213

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

skrytka ePUAP: GMINA MIŁKOWICE (ugmilkowice)

  Jednocześnie apeluję, aby w miarę możliwości pozostawać w domach, ograniczyć wizyty w miejscach z dużymi skupiskami ludzi oraz zachować spokój i przestrzegać zaleceń służb.

 

 Miłkowice, dnia 8 października 2020 r.  

Poprawiony: czwartek, 08 października 2020 20:23
 
Ogłoszenie w sprawie przeprowadzenia konsultacji projektu uchwały Rady Gminy Miłkowice w sprawie przyjęcia Programu współpracy Gminy Miłkowice z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. Drukuj Email
czwartek, 08 października 2020 08:07

OGŁOSZENIE

Na podstawie §3 Uchwały Nr LVI/313/2010 Rady Gminy Miłkowice z dnia 26 października 2010 r. w sprawie szczegółowego sposobu konsultacji podejmowanych uchwał w zakresie działalności pożytku publicznego z organizacjami pozarządowymi i innymi organizacjami prowadzącymi działalność pożytku publicznego (Dz.Urz.Woj.Dol. Nr 242, poz.4099) oraz Zarządzenia Nr 80/2020 z dnia 7 października 2020 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji projektu uchwały Rady Gminy Miłkowice w sprawie przyjęcia Programu współpracy Gminy Miłkowice z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2021.

Wójt Gminy Miłkowice

ogłasza przeprowadzenie konsultacji z przedstawicielami podmiotów, o których mowa w §2 ust. 1 Uchwały Nr LVI/313/2010 Rady Gminy Miłkowice z dnia 26 października 2010 r. w sprawie szczegółowego sposobu konsultacji podejmowanych uchwał w zakresie działalności pożytku publicznego z organizacjami pozarządowymi i innymi organizacjami prowadzącymi działalność pożytku publicznego.

Konsultacje przeprowadzone będą w okresie od 7 października 2020 r. do 21 października 2020 r. w formie przyjmowania pisemnych uwag dotyczących treści projektu uchwały w sprawie przyjęcia Programu współpracy Gminy Miłkowice z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2021, poprzez:

1) złożenie w sekretariacie Urzędu Gminy Miłkowice;

2)przesłanie skanu wypełnionego formularza drogą elektroniczną na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ;

Projekt Programu udostępniony będzie:

  1. w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Miłkowice www.bip.ug-milkowice.dolnyslask.pl w zakładce WSPÓŁPRACA Z ORGANIZACJAMI
  2. na stronie internetowej Gminy Miłwww.ugmilkowice.net w zakładce WSPÓŁPRACA Z ORGANIZACJAMI,

oraz wyłożony w Urzędzie Gminy Miłkowice (pok. 24), w dniach i godzinach urzędowania.

Wzór formularza konsultacyjnego, zamieszczony zostanie na stronie internetowej Gminy Miłkowice www.ugmilkowice.net w zakładce WSPÓŁPRACA Z ORGANIZACJAMI oraz dostępny będzie w pok. 24 w Urzędzie Gminy Miłkowice.

 

Poprawiony: czwartek, 08 października 2020 08:10
 
PRACA SZUKA CZŁOWIEKA - Ogłoszenie dotyczy nowo budowanych stacji paliw Lotos w Kochlicach przy drodze S3 Drukuj Email
piątek, 02 października 2020 14:16

LOTOS PALIWA SP Z O.O. w ramach rekrutacji zewnętrznej poszukuje kandydatów do pracy na nowo budowanych Stacji Paliw MOP KOCHLICE I i II znajdującej się przy drodze ekspresowej S3

Zatrudnimy pracowników na stanowisko :

  • Pracownik Obsługi Klienta w sklepie + Restauracja,

  • Pracownik Obsługi na Placu

  • Pracownik Porządkowy

Oferta dla osób:

- szukających pracy na stałe w pełnym wymiarze czasu pracy lub niepełnym wymiarze

- studentów dziennych oraz zaocznych (w tym uczniów szkół średnich mających ukończone 18 lat – możliwość dostosowania grafiku pracy do terminów zjazdów)

- szukających pracy w każdym wieku

-osób, którzy szukają pracy dodatkowej

-emerytów

Oferujemy:

- Atrakcyjne wynagrodzenie uzależnionie od celów sprzedażowych

- Premię sprzedażową

- Kartę medyczną dla pracowników i ich rodzin

- dodatek finansowy za pracę w święta oraz niedzielę z zakazem handlu

- premia kwartalna za obecność w pracy zgodnie z grafikiem

- dodatkowe świadczenie urlopowe

- rabaty na zakup paliwa i zakupy na stacji

- Pracę w systemie zmianowym

- Wymiar czasu pracy dostosowany do Twoich potrzeb

- Szkolenia które przygotują Cię do pracy na danym stanowisku

- Pracę na najnowszym i najnowocześniejszym obiekcie stacji paliw koncernu LOTOS PALIWA

- Miłą atmosferę w zespole

Wymagania:

- komunikatywność

- umiejętność pracy w zespole

- zdolność do szybkiego uczenia się

- otwartość na zmiany

- uczciwość i rzetelność

- odporność na stres

- mile widziana książeczka sanitarno-epiemiologiczna

- Obsługa Klientów zgodnie ze standardami LOTOS PALIWA

- Dbanie o porządek w miejscu pracy

- Aktywna sprzedaż artykułów promocyjnych

- Pozytywne podejście do klienta

-Uczciwość i rzetelność w powierzonych zadaniach

- Nastawienie na realizacje celów ilościowych i jakościowych

-obsługa klientów przy kasie jak i przy dystrybutorze

 Chętnych proszę do przesyłania CV na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Więcej informacji chętnie udzielę telefonicznie: 509 960 481 lub osobiście. Mile widziane osoby w każdym wieku. Przewidywane zatrudnienie na około 1 listopad.

Bardzo ważne!

Proszę o krótką informację, na które stanowisko składana jest aplikacja oraz o zamieszczenie na CV AKTUALNEJ klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu tej oraz przyszłych rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO)). Wyrażam również zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w zakresie przyszłych procesów rekrutacyjnych.”

 

 
Komunikat Dyrektora Centralnego Biura Spisowego w sprawie wywiadów bezpośrednich w Powszechnym Spisie Rolnym 2020 r. Drukuj Email
piątek, 02 października 2020 09:11

W związku z utrzymującym się wysokim poziomem zachorowań, spowodowanych pandemią COVID–19, podejmuję decyzję o prowadzeniu przez rachmistrzów spisowych wyłącznie wywiadów telefonicznych w gospodarstwach rolnych przydzielonych im do realizacji, z wykorzystaniem otrzymanych urządzeń mobilnych.

Decyzja obowiązuje na terenie całego kraju od 1 października 2020 r. do odwołania.

Informacja o możliwości realizacji wywiadów bezpośrednich przez rachmistrzów spisowych w terenie będzie przesłana odrębnym komunikatem.

/-/ Janusz Dygaszewicz
Z-ca Generalnego Komisarza Spisowego
Dyrektor Centralnego Biura Spisowego

 
"BLISKA PRZESTRZEŃ" - JAKUSZÓW (świetlica wiejska) - 23 września 2020, godzina: 17:00 Drukuj Email
piątek, 18 września 2020 10:18

Zapraszamy mieszkańców miejscowości Jakuszów na spotkanie konsultacyjne poświęcone planowaniu przestrzennemu w ramach programu „BLISKA PRZESTRZEŃ”

Termin: 23 września 2020r. (środa),

Miejsce: świetlica wiejska,

Godzina: 17:00

W tym samym dniu w Szkole Podstawowej w Miłkowicach z udziałem uczniów klas ósmych w  ramach konsultacji społecznych do programu „BLISKA PRZESTRZEŃ” odbędą się „warsztaty przyszłościowe”, na których młodzież przedstawi swoją wizję zagospodarowania przestrzeni publicznych na terenie naszej gminy.

plakat bp jakuszow

 
17 września 1939 r. - PAMIĘTAMY! Drukuj Email
czwartek, 17 września 2020 10:32

81 lat temu Armia Czerwona bez wypowiedzenia wojny – łamiąc prawo międzynarodowe i polsko-radziecki pakt o nieagresji z 1932 r. oraz protokół „o dobrosąsiedzkich stosunkach” z 1938 r. – wkroczyła na tereny II Rzeczypospolitej, walczącej już od 1 września z III Rzeszą.

Tak oto ZSRR wypełniał sojusznicze zobowiązania wobec Niemiec zawarte w Pakcie Ribbentrop-Mołotow z 23 sierpnia 1939 roku. Agresja ta zmusiła Polskę do walki na dwa fronty. Napad ZSRR przyspieszył załamanie polskiego oporu, zniweczył próbę podjęcia walki na przedmościu rumuńskim i odciął drogi ewakuacji do Rumunii.

Traktat o granicach i przyjaźni między III Rzeszą a ZSRR, tzw. II traktat Ribbentrop-Mołotow, podpisany 28 września 1939 r., ustalił czwarty rozbiór Polski.

Aresztowano ponad 200 tys. Polaków – oficerów, policjantów, ziemian i prawników. Obywateli II Rzeczpospolitej zmuszono do przyjęcia obywatelstwa radzieckiego. Masowe wywózki na Syberię objęły około 1 mln 350 tys. Polaków; około 22,5 tys. oficerów i policjantów zostało uśmierconych w Katyniu.

17 września - w rocznicę napaści rosyjskiej na Polskę - obchodzimy także Światowy Dzień Sybiraka.

Cześć Pamięci bohaterskim Obrońcom Kresów II Rzeczpospolitej oraz Ofiarom poniesionym w tamtych dniach i później, w wyniku konsekwencji sowieckiego ataku.


Wójt Gminy Miłkowice
(-) Dawid Stachura

 
81. rocznica wybuchu II wojny światowej Drukuj Email
wtorek, 01 września 2020 14:40

81. rocznica wybuchu II wojny światowej1 września 1939 roku to data, którą my Polacy zawsze będziemy pamiętać.

81 lat temu wojska niemieckie przekroczyły granice Polski, rozpoczynając największy konflikt zbrojny w historii tj. II wojnę światową. Polacy dzielnie bronili granic kraju, jednocześnie czekając na reakcję ze strony sojuszników

II wojna światowa jest uznawana za największą wojnę światową w historii. Uczestniczyło w niej 1,7 mld ludzi, w tym 110 mln ludzi z bronią. Według różnych szacunków, śmierć na froncie poniosło od 50 do 78 milionów ludzi.

1 września wspominamy ofiary II wojny światowej i podtrzymujemy pamięć tamtych dni, by nigdy więcej tak zła historia nie miała miejsca.

(-) Dawid Stachura
Wójt Gminy Miłkowice

 
Początek roku szkolnego 2020/2021 Drukuj Email
wtorek, 01 września 2020 14:36

Początek roku szkolnego 2020/2021

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 97

Zgodnie z art. 173 Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że odwiedzana strona korzysta z plików cookies. W związku z powyższym użytkownik strony może domyślnie ustawić w przeglądarce poziom, czy, ile i jakie chce cookies. Brak takich ustawień będzie świadomym aktem woli i akcetpacji plików cookies. By przeczytać więcej o plikach cookies oraz o tym jak je usunąć, zobacz naszą politykę prywatności.

Akceptuję pliki cookies używane przez ten serwis

EU Cookie Directive Module Information